Uçurtma Avcısı Kitap Açıklaması - E-PDF - Epub Kitapları

Uçurtma Avcısı Kitap Açıklaması

Afgan asıllı Amerikalı Yazar Khaled Hosseini’nin kaleme aldığı Uçurtma Avcısı, yüreklere işleyen hikayesiyle yayımlandığı günden itibaren en çok satan romanlar arasında içeriyor. 2003 yılında İngilizce olarak piyasaya çıkan eser, yazarın yaşamından izler taşıyor. Roman, uzun yıllardır siyasal karışıklıklar ve harplarla gündeme gelen Afganistan’daki insanlık dramına dikkat çekiyor.

Konusu arkadaşlık üzerine kurulmuş olan Uçurtma Avcısı, insanlığa ait ortak duygularla tüm dünyayı kucaklıyor. Eserinde dostluk bağlarının yanı sıra baba sevgisi, fedakarlık, gerçek dışı ve ihanet benzer biçimde konuları da ustalıkla işleyen yazar, okurlarını ülkeler ve zamanlar arası bir yolculuğa çıkarıyor. Uçurtma Avcısı, sahip olduğu evrensel tema ve erdem dolu bildiriı ile ömür boyu hatırlanası bir ders niteliği taşıyor.

Duygu Dolu ve Sürükleyici Bir hikaye Sizi Bekliyor!

Bugune kadar bircok kitap okudum ama beni bu kitap kadar etkileyen hicbir kitap olmadı.begendiklerim oldu tabiki ama bu favori kitabimdi

Uçurtma Avcısı’nda, birlikte büyüyen buyruk ve Hasan adlı iki çocuğun hikayesi anlatılıyor. İki çocuk, ilişkin oldukları sınıflar bakımından birbirinden çok farklı şartlarda büyüyor. Komut’in babası, Afganistan’ın varlıklı ve tanınmış kişileri arasında içeriyor. Hasan’ın babası ise buyruk’in babasının yanında hizmetkar olarak çalışıyor.

Hasan emir’e koşulsuz şartsız bir sevgi ve bağlılık duyarken, komut onu devamlı aşağılıyor. Bir gün Uçurtma Şenliği’nde Hasan’ın komut’i mutlu etmek için yaptığı bir fedakarlık, çok kötü bir vakayla neticelanıyor. Komut ise bu olaya şahit olmasına karşın müdahale etmek için adım atmıyor. Dahası, Hasan’a karşı düşmanca tavırlarına devam ediyor.

Afganistan’da Sovyet işgalinin başlamasıyla bölgede yaşayan biroldukça kişi benzer biçimde emir ve babası da ABD’ye göç ediyor. Burada babasıyla birlikte eski yaşamından daha fukara bir şekilde yaşayan emir, Hasan’a yaptığı eziyetler yüzünden sürekli vicdan azabı çekiyor. Ve günün birinde Hasan’a dair bir haber alıp apar topar Afganistan’a dönüyor. Buyruk’in burada öğrendikleri ise hikayenin akışını baştan sona değiştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top