Şu Çılgın Türkler Kitap Açıklaması - E-PDF - Epub Kitapları

Şu Çılgın Türkler Kitap Açıklaması

Yazar Turgut Özakman sırtına çantasını yüklenip Kurtuluş Mücadelesi verilen bölgeleri karış karış gezdi. Gittiği yerlerde büyük bir emekle tek tek data ve belgeleri topladı. Nihayetinde ise etkisi senelerce devam edecek Şu Çılgın Türkler adlı belgesel roman türündeki eserini ortaya koydu. Mücadele yıllarının sokaklarını ve cephelerini, o günlerin ruhunu yaşayarak gezinme sırası şimdi de sizde!

Şu Çılgın Türkler, Türk milletinin bağımsızlığı uğruna neleri göze aldığını ve ne zorluklardan geçtiğini bir defa daha okuyucuya konu alıyor. Bunları anlatırken de yeri geliyor gözyaşlarına boğuyor, yeri geliyor göğüsleri memnuniyetla dolduruyor… Her bir satırı tüylerinizi diken diken edecek bu muhteşem eserı elinizden bırakamayacaksınız!

Bu Vatanın hangi koşullarda kurtarıldığının anlatıldığı sade ve akıcı güzel bir kitap.

Azmin ve Zaferin Gerçek Öyküsü!

Şu Çılgın Türkler, 1921-1922 senelerındaki Kurtuluş Mücadelesi’ni konu ediniyor. Kitap, savaş öncesinde, 1914 ve 1920 yılları arasındaki süreçte yaşanmış olan zamanı vakaları özetleyen bir giriş ile başlıyor. Ardından Kurtuluş Savaşı yılları ile geçindiren roman, Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün Bursa’da öğretmenlere yaptığı konuşma ile son buluyor. Yazar bu kitapta söz mevzusu yıllarda hem sivil halkın durumunu aynı zamanda askeri cephede yaşananları gözler önüne seriyor. Romana konu edilen tüm detaylar kaynaklara dayandırıldığından birebir gerçeği yansıtıyor ve kitabın bir bölümünde bu kaynaklar ile belgeler de okuyucuya sunuluyor.

Vaka örgüsü içerisinde adlı isimsiz bir çok kahramana da yer veriliyor. Bu kahramanlar bazen cepheye yardım götüren kadınlar oluyor, bazen yarasına aldırmadan cenka devam eden gencecik askerler, bazen de onurlu bir komutan… Ders niteliğindeki bu kitap ile Kurtuluş Mücadelesi senelerının herkes tarafınca malum güçlükleri ve kahramanlarının yanı sıra, hiç bilinmeyen detaylar da açığa çıkarılıyor. Şu Çılgın Türkler ile sonunu bildiğiniz halde soluksuz okuyacağınız bir roman sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top