Kürk Mantolu Madonna Kitap Açıklaması - E-PDF - Epub Kitapları

Kürk Mantolu Madonna Kitap Açıklaması

İlk baskısı 1943 yılında meydana getirilen Kürk Mantolu Madonna. günümüzde halen maksimum ilgi gören ve satılan kitaplar arasında bulunuyor. Basıldığı günden bu yana 1 milyondan fazla satan kitap birçok araştırma ve inceleme yapılmıştır. hakkında tezler yazılmış, fakat bu başarısının sırrı tam olarak çözülememiştir. Onu bu kadar özel kılan ve hala mevzuşuluyor olmasındaki en büyük hisse, doğal ki Sabahattin Ali’nin usta kalemi ve başarılı ruh tahlilleridir.

Kürk Mantolu Madonna Kitap Açıklaması
Kürk Mantolu Madonna Kitap Açıklaması

Kürk Mantolu Madonna Kitap Açıklaması Yine yine Okuyacağınız Sarsıcı Aşk Hikayesine Hazır Olun!

Konusu ile adından sıkça söz ettiren eser, Türk edebiyatının da en önemli romanları içinde gösteriliyor. Ruhsal bir anlatı olarak da ifade edebileceğimiz. Aslen üç ana tema çevresinde şekilleniyordur.  Aşk, yalnızlık ve yabancılaşma. Aslında bir insanın yalnızlaşma sürecine ve giderek topluma yabancılaşmasına şahit oluyoruz. Ruhsal tahliller çerçevesinde bu yabancılaşma ve yalnızlık duygusunu. Sabahattin Ali o kadar iyi konu alıyor ki, okurken bize bu hisleri adeta yaşıyormuşçasına hissettiriyor.

Hüzünlü bir aşk öyküsü olan Kürk Mantolu Madonna, iki hikayeden oluşan bir anlatıma haiz. İlk hikayede Rasim adlı karakterin iş bulması ve Raif Efendi ile tanışması anlatılıyor. Kimseler ile mevzuşmayan sessiz ve sakin. Raif Efendi’yi gözlemleyen ve onu daha yakından tanımak isteyen Rasim’in ifadeı ile Raif Efendi’yi dinliyoruz. Onun niçin bu kadar yalnız ve topluma yabancı olduğunu ise kendisinin kaleme aldığı siyah kaplı defter aracılığı ile ikinci hikayede öğreniyoruz. İkinci öykü Raif Efendi’nin kimselere söylemediği ve anlatmadığı bir aşk hikayesi ile başlıyor. Gençlik senelerına gittiğimiz bu defterde Raif Efendi’nin Almanya’da bir resim sergisinde Maria Puder ile tanışması ve daha sonra birbirlerine aşık olmasının hikayesi içinde aniden kendimizi buluyoruz.

Bunu Biliyor muydunuz?
Kitap olarak basılmadan önce. Büyük öykü başlığı altında 48 bölüm olarak bir gazetede yayımlandığını biliyor muydunuz.

Kürk Mantolu Madonna Kitap Açıklaması Kendime NOT:

Bu kadar geç okuduğum için kendime çok kızdım. Sabahattin Ali’nin tasvirleri, duyguları derin olarak okuyucuya hissettirmesi inanılmaz. Günümüzdeki birçok yazarın, neyi eksik olduğunu bu kitabı okuyunca daha çok anlıyor insan.  Kitap bittikten sonra bir hüzün kaplıyor içini, keşkeler sarıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top