Aşk (Pembe Kapak) Kitap Açıklaması - E-PDF - Epub Kitapları

Aşk (Pembe Kapak) Kitap Açıklaması

Yazarın 2009 yılında doğan Kitap tarafından K.Yiğit Us çevirisiyle yayımlamış olduğu eseridir. Kitabın kapağında fotoğraf sanatçısı Ebru Bilun Akyıldız’ın “kadın Kalbi” adlı fotoğrafı yer verilmiştir.

Elif Şafak bu kitabında biri günümüzde, diğeri ise 1200’lü yıllarda geçen iki öyküyü anlatıyor. Kitap iki farklı öykü şeklinde kurgulanmış olsa da bu iki hikayeler “aşk” temelinde birbirlerine bağlı. Yazar bu kitabı için “Ben “aşk”ı anlatmak istedim. Hem dünyevî hem manevî boyutlarıyla aşkı yazdım.” demiştir.

Eylül’ün ilk haftası, edebiyat dünyasından magazine kayan bir havada Elif Şafak savaşlarıyla geçti malum. Yazarın son romanı Aşk’a dair rakkamlar ortaya serilince roman yayımlandıktan sonra kendini zorla da olsa tutmuş olanlar, kelimenin tam anlamıyla patladı. Aylardır, Şafak’ın reklam kampanyasını, çoksatarlar listelerini görmezden gelip “romana odaklanmaya çalışıyorculuk yapanlar” sustu, kendini zorla tutmuş olanlar sahne aldı.Ve hemen ardından yazardan gelen narin bir yanıt, suları biraz da olsa durulttu.

Ella Rubinntain, 40 yaşlarında bir ev hanımıdır ve düzenli bir hayatı vardır. Bigün bir yayınevinde editör asistanı olarak işe adım atar ve eline incelemesi için bir kitap geçer. A. Z. Zahara adındaki gölgede kalmış bir yazarın eserini inceleyen Ella, kitabın tasavvuf felsefesinden çok etkilenir. Ella, tesirinde kaldığı bu kitap sebebiyle bir arayışa düşecektir.

Kitabın en ilgi çekisi yanı ise Elif Şafak ‘ ın Aşkı 40 kuralla sıralaması. Yazar bu 40 kaideı Şems’in söylemlerinden ilham alarak oluşturmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to top